Związek wymaga ciągłej pracy. To nie tylko ustępstwa i kompromisy, ale przede wszystkim słuchanie siebie nawzajem. Empatia to podstawa w związku – wczuwaj się w sytuację partnera, spróbuj spojrzeć na każdą sytuację jego oczami. Jeśli z różnych powodów nadal nie jesteście w stanie się porozumieć, a każda wymiana zdań kończy się sprzeczką – poszukajcie specjalisty.

Najlepszy psycholog – Bielsko Biała zaprasza

Psychoterapia dla par to rozwiązanie, które jest bardzo skuteczne, a jednocześnie którego wiele osób się obawia. Jednak niesłusznie. Terapia małżeńska pozwoli na uświadomienie sobie pewnych przeciwności i pomoże znaleźć rozwiązanie na problemy ciążące danej parze.

Jeśli straciłeś wszystkie szanse na porozumienie, niestety – czeka Cię rozwód. Wtedy powinieneś zadbać o znalezienie dobrego adwokata, który zadba o Ciebie i Twoje racje. Podstawa to odpowiednia kancelaria prawna. Zabrze i inne mniejsze miasta być może mają mniejszy wybór wśród specjalistów prawa, ale warto znaleźć tego odpowiedniego.

Kiedy zgłosić się na terapię – sygnały

Jeśli często wasze kłótnie wybuchają z tych samych powodów, tak samo się zaczynają i podobnie kończą – macie poważne problemy w komunikacji. Być może macie problemy z przeprowadzeniem merytorycznej rozmowy albo ujawnieniem swoich oczekiwań i myśli. A może wręcz przeciwnie – za każdą cenę unikacie konfliktu, wasze rozmowy są ciężkie, większość czasu spędzacie w milczeniu, które powoduje samotność? Terapia pomoże. Psychoterapeuta nauczy stawiania czoła konfliktom w konstruktywny sposób, pełen szacunku do innej osoby. Pozostałe sygnały, które świadczą, że w związku dzieje się coś niedobrego to:

  • Brak bliskości fizycznej
  • Zdrady
  • Wyciszanie własnych potrzeb i tłumienie emocji
  • Separacja
  • Przemoc słowna, ironizowanie
  • Różnice w podejściu do wychowania dzieci i prowadzenia domu
  • Rutyna, brak wspólnych celów na przyszłość
  • Różnice w dysponowaniu finansami

W związku nie ma sytuacji bez wyjścia. Zdarza się, że małżonkom brakuje motywacji, może zgasło już uczucie po latach? Jednak jeśli nadal zależy Ci na Twoim partnerze – próbuj i działaj!

Psychoterapia małżeńska? Zobacz kiedy warto zgłosić się na terapię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *