Fot. Pixabay

Rozwód to bardzo przykry proces, przez który przechodzi niestety coraz więcej Polaków i Polek. W tym czasie bardzo przyda Ci się pomoc adwokata. Jego porady, organizacja, sporządzanie dokumentów i podobne czynności okażą się nieocenione podczas sprawy rozwodowej. Dowiedz się więcej o roli adwokata podczas rozwodu.

Gdzie znajdzie się dobry adwokat? Zabrze i okolice – gdzie szukać?

Jeśli chcesz zasięgnąć porad prawnych w sprawie rozwodu, poprawnie sformułować pozew lub uzyskać więcej informacji na temat zgodnego z prawem postępowania, na pomoc przychodzi kancelaria adwokacka. Zabrze – gdzie szukać pomocy? W tej tematyce najlepiej działa kancelaria Wojtalik, która specjalizuje się w sprawach cywilnych i rodzinnych.

Przesłanki do rozwodu

Aby można było złożyć wniosek o pozew, należy udowodnić stały, trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Jakie więzi są brane pod uwagę? Na pewno musi nastąpić co najmniej jedna przesłanka z następujących: brak wzajemnej akceptacji, szacunku i miłości; brak obcowania cielesnego oraz brak prowadzenia wspólnego gospodarstwa domowego. Do tego ostatniego może dojść nawet wtedy, gdy małżonkowie mieszkają w tym samym lokalu – nie oznacza to, że więź materialna między nimi nadal istnieje. Sąd może orzec też winę w trakcie postępowania. Może być nią obarczony jeden z małżonków, obojga lub na zgodny wniosek – zaniechać orzeczenia o winie któregokolwiek z nich.

Po co adwokat przy rozwodzie?

Adwokat przy rozwodzie jest niemal niezbędny. Sama decyzja o rozwodzie jest bardzo trudna, a atmosfera podczas procesu może naprawdę wyczerpać psychicznie. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego i bezstronnego adwokata, który będzie skutecznie działał na rzecz swojego klienta. Z czym pomoże Ci adwokat?

  • Udziela porad prawnych na newralgiczne tematy, takie jak podział majątku, alimenty czy opieka nad dziećmi.
  • Reprezentuje klienta przed sądem.
  • Sporządza pozwy rozwodowe i wnioski dowodowe.

Łatwo zobaczyć, że jest to pomoc niezastąpiona. Profesjonalny adwokat nie tylko doradzi, a zadba o wszystkie aspekty rozwodu w taki sposób, aby klient odczuwał maksymalny komfort i stabilność w tak niepewnej dla niego sytuacji.

Rozwód? Pomoże Ci adwokat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *